تبلیغات
لالیگا LFP - خدیرا :" مورینیو ما را آزاد می گذارد "


امروز :
لالیگا LFP
original love

مرتبه
تاریخ : شنبه 27 خرداد 1391
سامی خدیرا این روزها در یوروی اوکراین و لهستان به سر می برد . این بازیکن به بررسی یورو و رئال در مصاحبه با زایت ، پرداخت .


http://footballhebdo.com/sites/default/files/sami-khedira-1_0.jpg


اسپانیا
، مدافع عنوان قهرمانی یورو و جام جهانی است . برخی ملی پوشان اسپانیایی ، هم تیمی ات در رئال مادرید هستند . فکر می کنی که جام دیگری هم ببرند ؟

اسپانیا یک کشور آبرودار است که مردم آبرو داری دارد . آنها از این دو جامی که بردند خیلی خوشحال شدند . اما هیچ تیمی سه جام پیاپی نبرده است . البته اسپانیا تیمی است که توانایی این کار را دارد .لطفا برای مشاهده ادامه مصاحبه به ادامه مطلب بروید


در مورد لالیگا ، گفته بودی که هر چقدر درون زمین نظم مهم است ، بیرون زمین آزادی ها بیشتر است . منظورت چه بود ؟
این چیزی است که خوزه مورینیو ، مربی ما به آن اعتقاد دارد . خودش گفته که برایش مهم نیست که بازیکنانش در اوقات فراغتش چه کار کنند . برایش مهم نیست مشروب بخوریم یا دو نصفه شب به تختخواب برویم . فقط مهم است که در جریان تمرینات بیشترین تلاشمان را انجام دهیم . در مورد کودکان هم همین طور است . وقتی که از چیزی منعشان کنید ، در موردش حریص تر می شوند . وقتی که آزادش می گذارید ، چیزهایی که قرار بوده از آنها محروم شوند ، برایشان فاقد اهمیت می شوند . هر کسی باید بداند که خودش مسئولیت کارهایش را به عهده دارد . این در جریان بازی خیلی مهم است . مربی دستورات را می دهد اما در هر دقیقه از هر بازی ممکن است یک اتفاق غیرمنتظره رخ دهد و باید سریع در موردش تصمیم گرفت : حالا چه کار کنم ؟ رئال مادرید بازیکنانی دارد که می توانند تصمیمات را خودشان بگیرند . این چیزی است که باعث می شود که یک تیم بزرگ ساخته شود .

این باعث می شود که بازیها را بهتر بفهمی ؟
بله ، در ابتدا بازی کردن و بردن مهم است . من خودم وقتی در رده نوجوانان بازی می کردم ،  همین طور بودم . وقتی درون زمین قرار می گیری ، همه با هم برابر هستند . اما آرام آرام یاد می گیری که چطور حرکت کنی و به حریف فشار بیاوری  . مربیم در آن زمان که هنوز دوستم است ، به من گفت :" اگر یاد بگیری که بازی را بخوانی ، می توانی که یک بازیکن حرفه ای شوی . به تمرینات اشتوتگارت برو و یاد بگیر که سولدو چه کار می کند . " در آن زمان بود که به عنوان یک بازیکن فهمیدم که چطور باید در جریان بازی حرکت کنم .

می توانی توضیح دهی که چگونه ؟
به خصوص در دو سال اخیری که در رئال مادرید بوده ام ، یاد گرفته ام که چطور از نظر ذهنی بتوانم بازیها را کنترل کنم . وقتی که جوانتر بودم ، وقتی که یک حفره را می دیدم ، ده ، پانزده بار حرکت می کردم تا بتوانم کارم را به ثمر رسانم . حالا از نظر ذهنی برای حریفان آماده تر هستم و بدون این که تیمم را به خطر بیاندازم ، کارم را انجام می دهم . از نظر ذهنی آماده هستم و باید به خاطرش از مورنیوی تشکر کنم .

مگر مورینیو چه کار می کند ؟
در صحبت های خصوصی یا درون تمرین ، مسائل را گوشزد می کند . مثلا در تمرینات ناگهان می گوید :" بایست . چرا جایت را ترک کردی ؟ " اغلب من بازیهای خودم یا دیگر هم تیمی هایم نظیر ژابی را می بینم و پس از آن تلاش می کنم که سبک بازیم را بهتر کنم . درون بازی ، باید شرایط مشابهی را داشته باشی و باید سعی کنی که بفهمی چطور می توانی مسائل را حل کنی .  

چیزی مثل درک سریع ؟
بله ، تقریبا چنین چیزی . باید بتوانی تصمیماتت را خیلی سریع بگیری . این مثل یادگیری زبان است . در ابتدا باید کلماتی که مورد استفاده قرار می دهی را به خوبی بشناسی و پس از آن می توانی آن ها را در کنار هم قرار دهی و جمله بسازی . پس از ان همه چیز آسان می شود .

در دو سال اخیر ، پیشرفت خوبی داشتی.
به عنوان یک بازیکن ، همیشه باید چیزهایی را یاد بگیری و در باشگاه یا در رده ملی بهتر شود . باید ببینی که شرایطت چطور است و ادامه دهی .


طبقه بندی: اخبار جام ملت های اروپا،  بازیکنان،  رئال مادرید، 
ارسال توسط مهدی ایمانی
Archives
Poll
شما طرفدار کدام یک از تیم های زیر میباشید ؟Daily links